Wspólnota Domowego Kościoła

Przy naszej parafii gromadzi się również Wspólnota Domowego Kościoła obejmująca jeden krąg, w którego skład wchodzi pięć rodzin. Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu. Wspólnie ze wszystkimi członkami Ruchu Światło – Życie, organizujemy Rejonowe Dni Wspólnoty, pogłębiamy formację na organizowanych przez Diakonie Diecezjalną Seminariach Domowego Kościoła oraz włączamy się w organizowanie rekolekcji dla Oazy Rodzin całej archidiecezji łódzkiej. Między innymi organizowaliśmy rekolekcje „Historie miłosne w Biblii”, w których uczestniczyły także małżeństwa z różnych stron Polski. Organizowaliśmy również warsztaty „Bunt na pokładzie” – pomocne w wychowaniu nastoletnich dzieci. Kolejnym wydarzeniem był kurs „Tobiasz i Sara”. W roku 2014 Domowy Kościół w Piotrkowie Trybunalskim, obchodził swoje 30. lecie.

 

Weekendowa Szkoła Dialogu

W dniach od 3 do 5 marca 14 małżeństw z Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego przeżywało w naszej parafii rekolekcje – „Weekendowa szkoła dialogu” prowadzone przez Wspólnotę Nowej Ewangelizacji i ks. Adama Bajorskiego ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Dialog jest jednym ze zobowiązań Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Małżonkowie poprzez dialog, ze sobą ale też i z Bogiem uczyli się pokonywać codzienne trudności i konflikty pojawiające się w codziennym wspólnym życiu.
Poznaliśmy cztery zasady dialogu:    
1. Pierwszeństwo słuchania przed mówieniem
2. Pierwszeństwo dzielenia się przed dyskutowaniem
3. Pierwszeństwo rozumienia przed ocenianiem
4. Przebaczenie
Ufamy że te rekolekcje będą owocować w naszych rodzinach i wspólnotach.

 

Wspólnota miejscem doświadczania miłosierdzia

W dniu 12 marca 2017 roku w naszej parafii przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie Rejonu Piotrków Trybunalski. Temat przewodni tego spotkania to „Wspólnota miejscem doświadczania miłosierdzia”. Konferencję na ten temat wygłosił ks. Jacek Tyluś proboszcz parafii Św. Jana Pawła II. Podczas spotkań w grupach dzieliliśmy się Ewangelią. Ubogaciliśmy się też świadectwami osób, które doświadczyły uzdrawiającego przebaczania miłosiernego Boga w  Sakramencie Pojednania. Po Eucharystii o godzinie 11:30 spotkaliśmy się na Agapie – wspólnym ucztowaniu. Dopełnieniem Dnia wspólnoty było obejrzenie filmu "Chata" który doskonale wpisywał się w nasz temat. Dziękujemy księdzu proboszczowi z Parafii Miłosierdzia Bożego za gościnne i ciepłe przyjęcie nas.  Para Rejonowa: Halina i Marcin Bębnowicz.